Świat Według Kiepskich

Świat Według Kiepskich sezon 25

Prasóweczki

W określonej wrocławskiej kamienicy, zupełnie nie gości nuda.

Świat Według Kiepskich sezon 17

Z lat, zwaśnione rodziny atakują się na wzajem, by po przy dobrym trunku pogodzić się i planować kolejny wspaniały plan żeby zarobić, przy tymże się nie na robić.

Serial opowiada o rodzinie Kiepskich, gdzie Ferdek, głowa rodziny jest osobą bezrobotną, i jedynym jego zajeciem jest postrzeganie telewizji i sporzywanie alkoholu. Żona Halina, z lat robi w działalności zdrowia, gdzie zdaza się jej użytkować dodatkowe dyżury, aby utrzymać piecioosobową rodzinę, w współczesnym dwójkę dorosłych dzieci- Walda i Mariolkę i słabą matkę- Rozalię, która niecierpi Ferdka.

W rodzinie ciągle dochodzi do historii.

Kanalia, nazywany przez teściową Ferdek, notorycznie okrada babkę z renty, zabraniając jej przy tym oglodać ukochaną bajkę- Koziołka Matołka. Schorowana babka modli się, aby wreszcie Ferdek zniknął z ich rodziny.

Po sąsiedzku, na tym jednym piętrze, mieszka Paździoch wraz z starą- Haliną. Rodziny bardzo dzielą się z siebie. Pazdzioch jest pewne zatrudnię. Funkcjonuje na Wrocławskim bazarze, gdzie sprzedaje bieliznę, która broniła się powodem kpiny sąsiada Ferdka. Jego żona notorycznie krytykuje gościa i obraża go w gronie innych sąsiadów. Wbrew to, Marian kocha żonę i była się wciąż dorównać jej wymaganiom i spełnia wszystkiej jej zachcianki.

zobacz również filmy online za darmo bez rejestracji

Tuż nad nimi żyje Arnold Boczek. Pracownik pobliskiej żeni. Otyły sąsiad, który nie ma trochę. Mimo, że może tworzyć na goscine żony Halinki, Ferdek wciąż obraża znajomego i zarządza mu uczyć się na jego piętro. Boczek tak mocno nie odpuszcza i dalej bierze się do wspólnej toalety na piętrze Mariana i Ferdka, gdzie daje się licznych kradzieży papieru toaletowego oraz żarówek. Arnold Boczek, słynie także z naiwności, często zwodzenie przez sąsiadów, zostaje ośmieszony i usunięty z piętra rodziny Kiepskich oraz Pazdziochow.

Można by powiedzieć, że kamienica przypomina wszą kolejną klatkę w obecnej okolicy, jednak dzieją się tu rzeczy, jakie nie śniły się nawet fizjologom.

Od rana w domu Kiepskich można słyszeć ruchy i awantury. Znienawidzony przez teściową Ferdek, próbuje po raz kolejny okraść Babkę z renty. Syn Walduś, kibicuje ojcu, z nadzieją na kolejne piwo, bo oczywiście jako jego autor uwielbia alkoholowe trunki oraz męczę piłki nożnej. Z postępem czasu, podczas wyjazdu do USA, poznaje swoją żonę-Jolante, pazerna na pieniądze kobietę, która łączy Waldusia pod pantoflem. Zachowanie kobiety nie podoba się Ferdkowi, dlatego otwarcie podkreśla, że nie lubi innej lubej syna.

Sceny są nowe i szerokie fantazji.

Mamy doczynienia z dalekimi z różnej planety, kołem gospodyń wiejskich, teleturniejami czy chociażby okazaniem się anioła stróża.

Sceny przedstawiają codzienne kłopoty z jakimi potrzebują zmagać się polskie rodziny.

Ciągle konflikty z sąsiadami, skazane na porażkę interesy, wizytację metoda i wada pracy, oddają się na Halince, która pod groźba rozwodu, próbuje namówić człowieka do podjęcia się pracy.

Ferdek jednak uważa, że w współczesnym świata nie jest pracy dla ludzi z jego wykształceniem i myśli rozkręcić własny biznes.

Na zabieg zainteresowania z gwarancją nie można narzekać.

Jednym razem wraz z córką Mariolka zajrzeli na plan założenia seks telefonu. Następnym razem Ferdek próbował budować ekskluzywny fotel, na którym można aby było spokojnie oglądać telewizję, pić piwo i masować sie. Jak i tenże plan nie wypalił, nadszedł pomysł otwarcia biznesu z Marianem, który przy butelce wódki, próbuje zachęcić do wspólnej pracy Ferdka.

Niestety, plan i się nie powodzi, a sąsiedzi znów się kłócą.

Rywalizacja między sąsiadami wciąż powoduje zgrzyty.

Odchody na wycieraczce, podsłuchiwanie, plotkowanie i obrażanie.

Kiedy po męczącym i dużym wyzwań roku pnadszedl czas świętowania Bieżącego Roku, w domu Kiepskich organizowany jest sylwester.

Stawiają na nim ludzie kamienicy i stary Kozłowski, który stanowię w związku małżeńskim z czwartą żoną, która otwarcie oznajmia, że jest z starym właśnie dla pieniędzy. Wszystko mogłoby się wydawać normalnym wydarzeniem i chęcią naprawy relacji między sąsiadami, jednak Ferdek znów idzie na wojenną ścieżkę.

Kolejnym mieszkańcem kamienicy przy ulicy Ćwiartki ¾ jest Borysem. Sąsiad z upodobaniem do pornograficznych gazet i zagorzały katolik. Mało pojawia się jedyną w działach.

Jednym z drogich kolegów sąsiadów jest bezdomny Badura, przebywający na złomowisku. Jego podstawowym zajeciem jest sporzywanie alkoholu i uważanie.

W serialu, pojawia się również Malinowska, ekspedientka, która często sprzedaje miezzkancą kamienicy na krechę, oraz Edzio, listonosz z poczuciem humoru, który wykonywa co róż nowe rymowanki na punkt mieszkańców.

Świat według Kiepskich jest z decydowanie humorystycznym serialem, opowiadającym losy mieszkańców.

Bawi fanów już z 1999 roku, gdy to nakręcono pierwszy odcinek.

Na wstępu serialu, sceny nagrywane stanowiły w kamienicy, ale z postępem czasu wykonano rekonstrukcje mieszkań w studio, gdzie nadal nakręcane są nowe odcinki. Losy mieszkańców kamienicy Ćwiartki ¾ możemy kontynuować na Polsacie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments